Opiekunka z komunikatywnym niemieckim do Seniora od 16.09 – 1450 Euro

Miejscowość: Arnsberg (kod: 59757)

Podopieczny: Pan

Wiek: 88

Data wyjazdu: 16.09.2019

Czas trwania oferty: 6 tygodni

wynagrodzenie: 1450 Euro miesięcznie

Oferta Nr: JA59757

Oferta od 16.09. – na minimum 6 tygodni

Naszym Podopiecznym jest 88 letni Senior, który mieszka w domu wielorodzinnym w niezależnym mieszkaniu w mieście Arnsberg (kod: 59757) – Nadrenia Północna-Westfalia. Na początku roku zmarła żona Seniora, i przez ostatnie miesiące przebywał w domu opieki. Chce jednak wrócić do domu, bo twierdzi, że sam sobie poradzi, rodzina widzi jednak konieczność zatrudnienia opiekunki do pomocy, choćby w prowadzeniu domu. Senior mieszka na parterze, na piętrze ma mieszkanie jego szwagierka i jedno mieszkanie jest wynajmowane. Mieszkanie Seniora ma 3 pokoje, przed domem jest ogród.

INFORMACJE O PODOPIECZNYM:

Senior porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego –  przy czym z reguły porusza się sam. Do tej pory był w stanie samodzielnie przejść na łóżko lub na toaletę. Z czasem może potrzebować więcej pomocy.

waga – 98 kg

wzrost – 175 cm

Interwencje nocne: sporadycznie

Transfer: tak, pomoc w przechodzeniu na wózek inwalidzki, łóżko i na toaletę – nie jest to całkowity transfer, senior do tej pory robił to sam

Pflegestufe: 2

Zgłoszone schorzenia: w wyniku wylewu, który miał miejsce w 2018, prawa strona ciała Seniora ma ograniczoną ruchowość,w szczególności prawa noga, wysokie ciśnienie, artroza w kolanach,

Podopieczny potrzebuje pomocy w: ubieraniu się i rozbieraniu się, kąpielach, dbaniu o higienę, wizytach w toalecie oraz u lekarza, przypominanie o zażywaniu leków.

Do zadań Opiekunki będzie należało również dbanie o gospodarstwo domowe Seniora, w tym sprzątanie, pranie, prasowanie, gotowanie, robienie zakupów, towarzyszenie podczas wizyt lekarskich oraz regularnych wizytach w Kościele i podlewanie kwiatów w ogrodzie. Sklepy są dostępne niedaleko domu Seniora, podobnie jak przystanki komunikacji miejskiej.

W przeszłości Senior był osobą bardzo aktywną: uczęszczał do klubu muzycznego (grał na harmonijce), malował, pracował w ogrodzie i opiekował się wnukami. Ciężko mu zaakceptować obecną sytuację w której jego niepełnosprawne ciało go ogranicza. Bardzo chce być możliwie samodzielny i trzeba to zaakceptować i wspierać.

KOGO SZUKAMY

– Opiekunki, która zna podstawy języka niemieckiego, mile widziany język komunikatywny

– Opiekunki, która nie pije alkoholu – warunek konieczny

-Opiekunki, która jeżeli pali to poza domem

– Opiekunki, która lubi drobne prace ogrodowe

CO OFERUJEMY:

– Własny pokój

– Internet

– Czas wolny do ustalenia na miejscu

– Legalne zatrudnienie

– Terminowe wypłaty– Odprowadzane pełne składki ZUS

– Dokument A1 oraz Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

– gwarancja dostępu do opieki medycznej na terenie  krajów

– Wynagrodzenie na poziomie 1450 EURO miesięcznie

– Organizacja i opłacenie transportu

– Premie i bonusy w przypadku dłuższej współpracy

KONTAKT

  • Zadzwoń do nas: 12 44 64 019 lub wyślij sms na numer: 511 078 187 oddzwonimy!

Dołącz do naszych zadowolonych Opiekunek/ów już dziś