1.

Jakie warunki muszę spełnić, aby podjąć pracę jako opiekunka/opiekun osoby starszej w Niemczech?

Kandydatka do pracy w charakterze opiekunki osoby starszej powinna posiadać doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą – może to być także doświadczenie w opiece nad członkiem rodziny. Wymagamy również znajomości języka niemieckiego umożliwiającej codzienną komunikację z podopiecznym. Posiadanie prawa jazdy jest mile widziane.

2.

Czy znajomość języka niemieckiego jest konieczna, aby podjąć pracę opiekunki osoby starszej w Niemczech?

Zdecydowana większość ofert wymaga choćby podstawowej znajomości języka niemieckiego. Poziom języka niemieckiego wymagany na danej ofercie zależy jednak najczęściej od oczekiwań Podopiecznego lub jego rodziny.

3.

Od czego będzie zależała wysokość wynagrodzenia, jakie otrzymam?

Wysokość wynagrodzenia za pracę opiekunki osoby starszej zależy w głównej mierze od doświadczenia i umiejętności opiekunki, a także od kondycji i stanu zdrowia Podopiecznego. Istotny jest także poziom znajomości języka niemieckiego, a także dodatkowe kwalifikacje, jak ukończone kursy czy szkolenia.

4.

Czy mam wpływ na to, gdzie wyjadę i kim będę się opiekować?

Tak, oczywiście. W procesie rekrutacji kandydatka do pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech przedstawia nam swoje oczekiwania. W naszej bazie znajdują się zróżnicowane oferty pracy w Niemczech, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować Ci ofertę zgodną z Twoimi oczekiwaniami.

5.

Czy podejmując pracę w Personel Group, zostanę ubezpieczona?

Tak, oczywiście. Wszyscy nasi pracownicy pracują legalnie, a więc są ubezpieczeni.

6.

Jestem mężczyzną. Czy mogę podjąć pracę jako opiekun osób starszych w Niemczech?

Tak, w naszej bazie są także oferty pracy dla opiekunów osób starszych. Posiadamy oferty pracy w opiece dla mężczyzn.

7.

Jak długo będę czekać na oferty pracy od Personel Group?

Z reguły jesteśmy w stanie przedstawić Ci ofertę pracy już po dwóch dniach roboczych.

8.

Czy praca oferowana przez Personel Group jest legalna?

Zdecydowanie tak. Oferujemy tylko i wyłącznie legalne formy zatrudnienia.
Opiekunki osób starszych, które wyjeżdżają na ofertę do Niemiec, muszą pamiętać o tym, że potwierdzony przez ZUS formularz A1 to jedyny dokument poświadczający legalność zatrudnienia na terenie państwa, do którego są delegowane. Personel Group wszystkich swoich pracowników zatrudnia legalnie, tak więc możesz mieć pewność, że wszelkie formalności związane z Twoim wyjazdem do pracy zostaną spełnione z zachowaniem należytej staranności. Nie ryzykuj – pracuj legalnie i czerp korzyści związane z legalnym zatrudnieniem.

9.

Jak dostanę się do domu Podopiecznego? Czy Personel Group zadba o mój transport?

Oczywiście. Zapewniamy podróż zarówno do domu Podopiecznego, jak i z Niemiec do Polski. Co więcej, pokrywamy koszty transportu i organizujemy Twoją podróż, tak więc nie musisz martwić się kupnem biletu.

10.

Czy w domu Podopiecznego będę mogła korzystać z telefonu i Internetu?

Wszystko zależy od tego, czy w domu Podopiecznego podłączony jest Internet. Staramy się jednak, aby każda opiekunka miała zapewniony dostęp zarówno do telefonu, jak i do Internetu. Na Twoją prośbę organizujemy podłączenie Internetu w domu Podopiecznego, abyś mogła swobodnie kontaktować się z Twoimi bliskimi. Warunki korzystania z telefonu i Internetu ustalimy po omówieniu z Podopiecznym lub jego rodziną, przed Twoim wyjazdem do Niemiec.

11.

Czy, będąc w Niemczech, mogę liczyć na wsparcie ze strony Personel Group?

Oczywiście – przez cały czas trwania oferty nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy, abyś z każdym problemem zwracała się do nas. Dodatkowo, możesz liczyć na wsparcie opiekuna wyjazdu, który zna szczegóły związane z Twoją ofertą i będzie w każdej ważnej sprawie dla Ciebie.

12.

Interesuje mnie praca w Niemczech jako opiekunka osób starszych. Na jak długo będę musiała wyjechać?

Oferta trwa zazwyczaj dwa lub trzy miesiące. Zdarzają się także krótsze wyjazdy na zastępstwo za inną opiekunkę. Dokładną długość konkretnej oferty przedstawimy Ci, zanim wyjedziesz.

13.

Czy muszę liczyć się z kosztami pobytu podczas oferty w Niemczech?

Nie, nie ponosisz żadnych kosztów.

14.

Jakie dokumenty są potrzebne podczas rekrutacji?

Będziemy potrzebować: podstawowych danych osobowych niezbędnych do procesu rekrutacji , zaświadczenia o podleganiu ubezpieczeniu zdrowotnemu, aktualnej fotografii, a także – jeżeli posiadasz – referencji z poprzedniego miejsca pracy lub zaświadczenia o ukończonych kursach opieki