Opiekunka z bardzo dobrym językiem niemieckim do samotnej Seniorki

Numer oferty: VT 66677

Oferta od zaraz.

INFORMACJE O PODOPIECZNEJ:

Naszą Podopieczną jest 80letnia Seniorka mieszkająca w domu wielorodzinnym w mieszkaniu w miejscowości Stuttgart.

Seniorka porusza się w większości samodzielnie przy wsparciu Opiekunki lub na wózku inwalidzkim w słabszych momentach (szczególnie obecnie ze względu na złamanie ramienia), lub poza domem.

Pflegegrad: 3

Waga: 75 kg

Wzrost: 160 cm

Interwencje nocne: brak, przesypia noce. Śpi od godziny 21:30 do 8:00 rano.

Transfer: tak, częściowy, w zależności od sytuacji i dnia; może przejść kilka kroków

Zgłoszone schorzenia: problemy ze wzrokiem i słuchem, chroniczne bóle pleców, niewydolność serca, polineuropatia (zator z powodu choroby autoimmunologicznej), po udarze, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, zespół niespokojnych nóg, depresja, problemy z przyswajaniem światła, wczesna astma, Alzheimer/demencja, uczulenie na Novalgin (lek przeciwbólowy), sporadycznie problemy z nietrzymaniem moczu, problemy z połykaniem, złamane ramię

Dostępne pomoce: wózek inwalidzki, podnośnik do wanny, specjalna deska toaletowa oraz mata do łóżka

Seniorka mało się porusza, ale może chodzić. Ma też na miejscu dostępny wózek inwalidzki, ze względu na przebyty upadek i złamanie ramienia, przez co ma osłabioną rękę. Wcześniej raczej była samodzielna. Nie wiadomo jednak czy jeszcze będzie.

Seniorka nosi cały czas aparat słuchowy, natomiast okulary wyłącznie poza domem. Ma też pewne problemy z mową- ucina niektóre zdania. Dodatkowo ze względu na problemy z nietrzymaniem moczu Podopieczna nosi pieluchy.

Seniorka rozpoznaje ludzi, natomiast ma lekkie problemy z analizą sytuacji oraz miejsca. Gubi się natomiast jeśli chodzi o czas. Najlepiej więc stworzyć dla Niej stały plan dnia.

Podopieczna ma także problemy z połykaniem, głównie wtedy gdy nie ma wyprostowanej postawy ciała. Wazne więc by jadła zawsze na siedząco, wtedy jedzenie i picie jest zdecydowanie prostsze.

Aktualnie Podopieczna nie ma specjalnie zainteresowań, ale w przeszłości była nauczycielką języka francuskiego i lubiła bardzo rozmawiać o podróżach oraz rodzinie. Ceniła też ogólne rozmowy i czytanie książek, gazet, itp.

Ważne by w diecie nie podawać Seniorce żadnych ryb, owoców morza i mięsa. Seniorka głównie powinna jeść warzywa i owoce.
Jest osobą wycofaną, dużo śpi i chce mieć spokój.

Opiekunka powinna pomóc Podopiecznej w ubieraniu i rozbieraniu, w utrzymywaniu higieny ciała (prysznic każdego dnia), w toalecie i innych czynnościach dnia codziennego. Konieczne jest też monitorowanie spożycia płynów, posiłków oraz leków. Bez stymulacji potrafi nie pic nawet cały dzień.

Dodatkowo Opiekunka powinna zająć się gospodarstwem domowym Seniorki- praniem, sprzątaniem, odkurzaniem, robieniem zakupów (wraz z żoną), itd.

Pielęgniarki na ten moment pojawiają się na ofercie by zająć się pielęgnacją ciała Podopiecznej, ale w momencie pojawienia się Opiekunki na miejscu rodzina będzie rezygnować z ich usług.

1 raz w tygodniu na miejscu pojawia się fizjoterapeuta, oraz 1 raz na 2 tygodnie na miejsce przychodzi osoba odpowiedzialna za masaże.

Na ofercie jest kot, którego Opiekunka powinna karmić po konsultacji z rodziną.

Możliwości zakupowe oddalone są od miejsca zamieszkania Podopiecznej około 30minut pieszo, więc najlepiej by Opiekunka zakupy robiła wraz z córką. Autobus jeździ dość rzadko.

KOGO SZUKAMY

– Opiekunki, która mówi w języku niemieckim.w stopniu bardzo dobrym

– Opiekunki, która nie pije alkoholu – warunek konieczny!

– Opiekunki, która nie pali papierosów- warunek konieczny!

CO OFERUJEMY:

– Własny pokój z balkonem
– Internet
– Czas wolny – do ustalenia na miejscu
– Legalne zatrudnienie
– Terminowe wypłaty
– Odprowadzane pełne składki ZUS
– Dokument A1 oraz Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)
– gwarancja dostępu do opieki medycznej na terenie krajów UE

– Wynagrodzenie na poziomie 1650 EURO miesięcznie
– Organizacja i opłacenie transportu
– Premie i bonusy w przypadku dłuższej współpracy

KONTAKT
 

Dołącz do Naszych zadowolonych Opiekunek już dziś!

Numer oferty: VT 66677
Miejscowość: Stuttgart
Wiek: 80
Płeć seniora: Pani
Data wyjazdu: Od zaraz
Czas trwania oferty: 8 tygodni lub dłużej
Stawka: 1650euro